Högbergsgatan 7
00140 Helsingfors
Jalometalli ja korutaide, Taidekäsityö
Suunnittelen ja valmistan ainutlaatuisia koruja hopeasta ja kullasta, jokaisella kappaleella on oma tarinansa. Uusien tilaustöiden lisäksi erikoistun vanhojen korujen muokkaamiseen, antaen niille uuden elämän ja merkityksen asiakkaalle – samalla säilyttäen osan niiden alkuperäisestä olemuksesta ja muistoista.
Minulla on kokemusta korukursseista kansalaisopistoissa, ja tällä hetkellä tarjoan lyhytkursseja 1–6 hengen ryhmille eri teemoilla. Kursseilla osallistujat voivat tutustua korujen valmistukseen, luoda omia korujaan ja oppia metallityötekniikoita inspiroivassa ympäristössä.
Vierailun aikana sinulla on mahdollisuus esittää kysymyksiä, keskustella työmenetelmistä ja oppia lisää materiaalien ominaisuuksista sekä työprosessista. Tutustu myynnissä oleviin käsintehtyihin koruihin ja koe kultasepän työ inspiroivassa ja aidossa ympäristössä.
Sisäänkäynti portista piharakennukseen, joka sijaitsee pihan vastakkaisella puolella.